



IWONA GISZCZAK-KOCZBERSKA kom.602 730 215
Psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Psychoterapii PTP , superwizor aplikant PTP z 30-letnim stażem zawodowym. Współzałożycielka CPPIP.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując kolejno: na Oddziale Psychiatrycznym dla osób dorosłych, na Oddziale Nerwic , w Ośrodku Psychoterapeutycznym przy PSZOZ w Lublinie. Swoje umiejętności z zakresu psychoterapii indywidualnej i grupowej doskonaliła w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, Europejskim Instytucie Psychodramy w Krakowie, Instytucie Ericksonowskim w Łodzi. Ponadto odbyła wiele szkoleń z zakresu pracy z ciałem, , terapii par i dzieci. Przez kilka lat prowadziła zajęcia z psychoterapii i superwizji dla studentów psychologii i pracowników socjalnych na UMCS oraz w Kolegium Służb Społecznych w Lublinie. W swojej pracy psychoterapeutycznej i superwizyjnej opiera się głównie na koncepcji psychodynamicznej .
Od ponad 20 lat prowadzi psychoterapię indywidualną, grupy terapeutyczne ,terapię par oraz warsztaty pracy z ciałem (oparte na koncepcji Gestalt i Bioenergetyce A. Lowena)
Pomaga:
- osobom przeżywającym kryzysy życiowe, małżeńskie, rodzinne, zawodowe
- osobom z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości, objawami depresji, lękiem
- osobom z objawami psychosomatycznymi
- parom w kryzysie
- rodzicom w problemach wychowawczych
JACEK SZAST kom.794 400 019
Ukończył psychologię na UMCS w Lublinie ze specjalizacj kliniczną. Ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy psychoterapeutycznej. Współzałożyciel CPPIP. W latach 90- tych był kierownikiem Ośrodka Higieny Psychicznej przy PSZOZ w Lublinie. Przez wszystkie lata pracy zawodowej wzbogaca swoją wiedzę w zakresie diagnozy i różnych koncepcji pracy terapeutycznej i uczestnicząc w wielu warsztatach i szkoleniach. Uczył się m.in w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi, ukończył kurs terapii Hellingerowskiej dotyczący ustawień rodzinnych i organizacyjnych. W swojej praktyce terapeutycznej korzysta z różnych koncepcji teoretycznych m in. Gestalt, ustawień systemowych wg. B.Hellingera, bioenergetyki A.Lowena. Jeżeli chodzi o diagnozę kliniczną to najbliższa jest mu koncepcja psychodynamiczna. Jeżeli chodzi zaś o koncepcję pracy z człowiekiem nad jego problemami to w ostatnich latach najbliższa jest mu koncepcja pracy w nurcie psychologii humanistycznej i poznawczej. Pracuje z osobami dorosłymi, prowadzi terapię indywidualną , grupy terapeutyczne i weekendowe warsztaty tematyczne.
JANUSZ KOCZBERSKI
Psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień z ponad 20 – letnim doświadczeniem zawodowym. Przez wiele lat pracował jako terapeuta w Ośrodku Higieny Psychicznej przy PSZOZ w Lublinie. Był współzałożycielem i wieloletnim terapeutą placówek MONAR-u na Lubelszczyźnie. Pracował na oddziale detoksykacyjnym w PS ZOZ w Lublinie. Pomagał organizować i szkolił kadrę dla Stowarzyszenia Pomocy Uzależnionym AGAPE. Prowadził zajęcia na temat terapii uzależnień w lubelskich uczelniach. Był współzałożycielem i dyrektorem do spraw lecznictwa w NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Uzależnionych od Substancji Psychoaktywnych Młodzieżowym Ośrodku Terapii i Readaptacji „Powrót z U” w Cholewiance k/ Kazimierza Dolnego. Prowadzi szkolenia i superwizje dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych oraz dla pracowników socjalnych. Prowadzi też spotkania edukacyjne z zakresu uzależnień dla rodziców młodzieży szkolnej. Specjalizuje się w terapii szeroko rozumianych uzależnień – zarówno chemicznych jak i popędowych. Pracuje z uzależnionymi i/lub ich rodzinami.
ELŻBIETA KIFNER
Psychiatra, psychoterapeuta
MAŁGORZATA MARCINKOWSKA kom.693 824 102
Psychoterapeuta. Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenia INTRA uprawnionego do całościowego szkolenia psychoterapeutów w podejściu doświadczeniowym (nr 17/T/2016). Ukończyła studia pedagogiczne na UMCS, następnie studia podyplomowe w zakresie profesjonalnego rozwoju nauczycieli o specjalności - Działania psychokorekcyjne. Ukończyła 4 – letnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Korzysta z superwizji swojej pracy w Ośrodku INTRA w Warszawie. Pracuje w podejściu humanistycznym zorientowanym na proces doświadczenia, łączącym w sobie terapię doświadczeniową skoncentrowaną na emocjach, podejście gestaltowskie i egzystencjalne C.Rogersa, L .S. Greenberga i Yaloma. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych i młodzieży z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości, objawami depresji, dolegliwościami psychosomatycznymi. Pomaga w kryzysach interpersonalnych (małżeńskich, rodzinnych, rówieśniczych).
WIESŁAW KRUPA
Psycholog, neurofizjolog ( EEG), mgr prawa kanonicznego.
W CPPIP zajmuje się:
- diagnozą osobowości i funkcji poznawczych młodzieży i dorosłych
- pomocą psychologiczno-kanoniczna w sprawach małżeńskich ( w kontekście nieważności małżeństwa)
